Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı!

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

   ANA MENU

 Amasra
 Amasra Otelleri
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları

 Amasra Belediyesi`nden 8 işsize iş imkanı 13.11.2012

      Amasra Belediyesi olarak 2012 yılı içerisinde 8 işçiye yönelik 8 ay süreli projemiz Bartın İşkur İl Müdürlüğü tarafından onaylanarak, proje kapsamında 8 işçi ile birlikte 15.03.2012 tarihinde işe başlanılmıştır.

HABER DETAYI
  

     İŞ-KUR’a kayıtlı işsizlerin, çalışma hayatından uzun süre ayrı kalarak maddi sıkıntıya düşmelerini önlemek, çalışma alışkanlık ve disiplinlerini yitirmemelerini, kısa süreli istihdam ve eğitimlerini sağlamak üzere doğrudan veya yüklenici eli ile Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Amasra Belediyesi olarak 2012 yılı içerisinde 8 işçiye yönelik 8 ay süreli projemiz Bartın İşkur İl Müdürlüğü tarafından onaylanarak, proje kapsamında 8 işçi ile birlikte 15.03.2012 tarihinde işe başlanılmıştır. Bu iş kapsamında İlçemiz Kum Mahallesinde 6994,34 m2’lik taş döşeme ve onarım işi Fatih Mahallesinde 538,56 m2’lik alanda taş döşeme ile Kum ve Kaleşah Mahallesinde 1348,33 m2’lik kanalizasyon yapım ve onarım işi ve 652,03 m2’lik İçme ve Kullanma Suyu Yapım ve Onarım işi ile 428,00 m2’lik alanda peyzaj düzenleme işi tamamlanmıştır.

     Proje bitiş tarihi olan 09.11.2012 tarihinde Belediyemize ait Sefa Parkta 8 ay süre ile çalışan 8 işçimize veda yemeği düzenlenerek,Belediye Başkanımız M.Emin TİMUR,Belediye Başkan Yardımcısı Şinasi DEMİROK,Meclis Üyesi Nuri İslam ÇİL,Proje Koordinatörü Fen İşleri Müdür Vekili Burhan KIZILKAYA ve Proje Raportörü Tekniker Şaziye ORHAN hazır bulunarak,8 ay boyunca bu projelerin hayata geçirilmesinde görev yapan arkadaşlarımıza ve personelimize,projenin hayata geçirilmesinde katkıda bulunan herkese teşekkürlerini sunmuşlardır.

     Proje kapsamında Amasra Belediyesi Kum,Kaleşah ve Fatih Mahallesinde Yol ve Kaldırım Yapım Çalışmaları ile İçme Suyu ve Kanalizasyon çalışmaları yapılarak ilçenin üst yapı sorunlarına belli ölçülerde de olsa çözümler getirilmiştir.Bu programlarla birlikte 2009-2010-2012 yılı içerisinde 26 işçi geçici bir sürede olsa hem iş sahibi hem de az da olsa mesleği öğrenmişlerdir.

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 3225 kez okundu. Haber Kaynak : http://www.bartin.info
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
849466
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2018 Ajfe İnternet Hizmetleri