Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı!

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

   ANA MENU

 Amasra
 Amasra Otelleri
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları

 İlginç saksılar ilgi görüyor 24.08.2010

      Amasra Kalesi’nin içinde bulunan mahalle sokaklarında klozet, portakal sıkacağı, çizme ve ayakkabı gibi eşyaların içine ekilen çiçekler yerli ve yabancı turistlerin beğenisini topluyor. Amasra Kale İçi Kemere Sokak’ta ikamet eden Zülfiye Demircioğlu (63) yaklaşık 10 yıl önce teneke saksıların çürümesi nedeniyle çiçeklerini otomobil lastiğinin içine ekmeye başladı.

HABER DETAYI
  

Evinin önünde güzel görüntü oluşturduğunu gören Demircioğlu, ardından evinde eskiyen çizme, ayakkabı, bot, çorap, çaydanlık, fincan gibi eşyalarına da çiçek ekti. Bahçe duvarlarında ilginç görüntü oluşturan bu ilginç çiçek saksısı koleksiyonuna son olarak portakal sıkacağı da ekleyen Demircioğlu’nun en büyük sıkıntısı ilçeye gelen turistlerin bu saksıları izinsiz olarak almaları.

Amasra Kale İçi Kemere Sokak’ta ikamet eden Zülfiye Demircioğlu (63) yaklaşık 10 yıl önce teneke saksıların çürümesi nedeniyle çiçeklerini otomobil lastiğinin içine ekmeye başladı. Evinin önünde güzel görüntü oluşturduğunu gören Demircioğlu, ardından evinde eskiyen çizme, ayakkabı, bot, çorap, çaydanlık, fincan gibi eşyalarına da çiçek ekti. Bahçe duvarlarında ilginç görüntü oluşturan bu ilginç çiçek saksısı koleksiyonuna son olarak portakal sıkacağı da ekleyen Demircioğlu’nun en büyük sıkıntısı ilçeye gelen turistlerin bu saksıları izinsiz olarak almaları. Uzun zamandır kalp, tansiyon gibi rahatsızlığı da bulunan Demircioğlu, yaşadığı sağlık sorunlarını bahçesinde oluşturduğu ilginç saksı koleksiyonuna vakit ayırarak yenmeye çalıştığını söyledi. İlçede ilk olarak ilginç eşyaların içine kendisinin çiçek ekmeye başladığını kaydeden Demircioğlu, “Çöplere atılan eşyaları topluyorum ve onları değerlendirerek içine çiçek ekiyorum. Bunu hem değişik olsun, bahçeme farklı bir güzellik kazandırsın diye hem de atılacak eşyaları değerlendirmek için yapıyorum. Yine değişik olsun diye çizmelere çorap giydiriyorum. Saksı her yerde var ama bu eşyaları değerlendirmek daha güzel. Tabi bu saksılar yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Amerikan dergilerinde bile yayınlandı. Tabi buda beni mutlu ediyor. Ama bunları beğenenler zaman zaman bahçemden alıp gidiyorlar. İsteseler zaten veririm ama çalıp gittiklerinde çok üzülüyorum. Kalçamda protez olduğu için zorlukla yapıyorum. Bunları herkes görsün. Bir kişi alıp gidince neye yarayacak. Sonuçta bu eşyalar herkesin evinde var. Kolaylıkla yapabilirler. Bunun yanında benim kalp, tansiyon, şeker, ritim bozukluğu gibi sağlık sorunlarım var. Bu rahatsızlıklarımın yanında bende kendimi bunlarla mutlu ediyorum, hastalığımı unutuyorum. Onları seviyorum, konuşuyorum o da beni psikolojik olarak rahatlatıyor ve sağlık sorunlarıma da iyi geliyor” sözlerine yer verdi.
Haber:S.Bostancı

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 7010 kez okundu. Haber Kaynak : http://www.bartin.info
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
084429
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2018 Ajfe İnternet Hizmetleri