Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı!

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

   ANA MENU

 Amasra
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları

Ziyaretçi Konuk Defteri

Google+
  Hava : Bulutlu  
Hava Sıcaklığı : 22
    Tümü için TIKLAYINIZ  

 CHP’deki Tek Adamlık da sona erececek 31.3.2017

      Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra ilçesine bağlı Şükürler Köyünde yeni sistemi anlattı.

HABER DETAYI
  

Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra ilçesine bağlı Şükürler Köyünde yeni sistemi anlattı.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 16 Nisan Halkoylaması nedeniyle gerçekleştirdiği ziyaret ve toplantılarına hız kesmeden devam ediyor. Milletvekili Tunç, son olarak Amasra ilçesinin köylerini ziyaret ederek, Şükürler köyünde kıraathanede çevre köylerinden de yoğun katılımın olduğu toplantıda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin en önemli özelliğinin siyasette değişim ve dönüşümü sağlayacağını, CHP’nin başında yedi kere seçim kaybedip hala Genel Başkan olarak kalınamayacağını, başarabilecek birisine yerini devretmek zorunda kalacağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin en önemli özelliğinin istikrarı sağlaması olduğunu belirten Milletvekili Tunç, “seçimler beş yılda bir yapılacak, 1,5 yılda bir hükümetler bozulup, siyasi krizler çıkmayacak, halkın yüzde 50’den fazlasının oyunu olan Cumhurbaşkanı seçimin ardından hemen hükümeti kurup, işe koyulacak, hızlı karar alıp, hızlı icraat yapacak, halkın refahını artıran icraatlar gecikmeden devreye sokulacak, yatırımlar çok daha hızlanacak, ülkemiz dünya projelerini daha çabuk gerçekleştirecek, savunma sanayimiz güçlenecek, istikrarın getirdiği güven ortamında iş sahaları, fabrikalar artacak, üretim artacak, işçinin, memurun, emeklinin alım gücü katlanacak” dedi.

Milletvekili Tunç, “Devletin tepesinde çift başlılık olmayacak, geçmişte yaşanan Cumhurbaşkanları ile Başbakanlar arasında krizler olmayacak, Cumhurbaşkanlığı ile Başbakanlık birleştirilerek, güçlü hükümetle yola devam edilecek, milletin doğrudan seçtiği güçlü hükümet, yine milletin seçtiği güçlü Meclis tarafından denetlenecek, Cumhurbaşkanı, yardımcıları ve bakanlar, gerektiğinde soruşturulabilecek, güvenoyunu halk sandıkta verecek, meclisin diğer denetim yetkileri devam edecek, halk ta seçim yolu ile hükümetini denetleyecek, diğer taraftan Cumhurbaşkanının ve hükümetin tüm iş ve işlemleri yargı denetimine açılmış olacak” dedi.  

Milletvekili Tunç, “her 10 yılda bir darbe olmasını istemiyorsak, Anayasamızı darbeye yol açan maddelerinden temizlememiz gerekiyor, milletimizin 15 temmuz gibi karanlık geceleri bir daha yaşamamasını istiyorsak, Anayasamızdaki sıkıyönetim maddesini kaldırmak zorundayız, Türk Silahlı Kuvvetlerini Devlet Denetleme kurulunun kapsamına almak zorundayız, işte 18 maddelik değişikliğin içerisinde bunlar da var, demokrasiye inanan Cumhuriyeti seven bu maddelere hayır diyebilir mi?” şeklinde konuştu.  

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin en önemli özelliğinin siyasette değişim ve dönüşümü sağlayacağını belirten Milletvekili Tunç, “bu sistemde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, nereye aday olacak, ülkeyi yönetmeye talip olan ana muhalefet liderinin Milletvekilliğine mi yoksa Cumhurbaşkanlığına mı aday olması gerekir, elbette hükümetin başı olacak olan Cumhurbaşkanlığına aday olması gerekir, aday olup seçilemediği takdirde, artık milletvekili de olamayacağı için Meclise dönemeyecek, seçim kaybeden bir lider partisinin başına gelebilir mi? Bu sistemde o artık çok zor, yani CHP’nin başında yedi kere seçim kaybedip hala Genel Başkan olarak kalınamayacak, başarabilecek birisine yerini devretmek zorunda kalacak, O nedenle CHP’ye gönül veren vatandaşlarımız da partilerinin başarısı için 16 Nisanda EVET oyu kullanacak. Partiler ülkeyi yönetecek olan Cumhurbaşkanı adaylarını belirlerken, yüzde 50’nin üzerinde oy alabilecek, milletin değerleri ile barışık, milletle kavga etmeyen, uzlaşmacı olan, kutuplaştırmayan adayları göstermek zorunda kalacak” dedi.

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 3147 kez okundu. Haber Kaynak : http://www.bartin.info
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
835354
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2019 Ajfe İnternet Hizmetleri