Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı! altAnasayfaAmasra HaberleriNasıl GelirimaltaltaltBize Ulaşın

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

Ana Menü   ANA MENU

 alt
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları
  Hava : Parçalı Bulutlu  
Hava Sıcaklığı : 14°C
    Tümü için TIKLAYINIZ  

 Amasra boşaldı 12.8.2010

      Ramazan ayının başlaması ile birlikte başta Amasra tatil yerleri boşaldı. Özellikle hafta sonu ve hafta içi tıklım tıklım dolu olan Amasra dün en sessiz günlerinden birini yaşadı.

HABER DETAYI
  

Caddelerin yanı sıra kale içi, sahiller, balıkçı lokantalarının tamamen sessizliğe büründüğü Amasra'da birçok balıkçı lokantası gündüz saatlerinde işyerini açmamayı tercih etti. Ramazan ayı öncesinde günde 30 bin turistin geldiği Amasra'da dün yerli turistler yerini yabancı turistlere bırakırken turistik ilçede hazan mevsimi hakimdi. Dün gazetemize konuşan Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, "Batı Karadeniz Bölgesi'nin en önemli turizm beldelerinden bir tanesi ve biz yaz aylarında günde 30 bin kişiyi ilçemizde ağırladık. En önemlisi ilçemizde bu yaz ciddi bir su problemi yaşamadık. Onun dışında otopark sorunu yaşadık ama onu da bir şekilde atlatmaya çalıştık. Şimdi Ramazan ayına girdik ve biraz daha sakinleşti. Amasra şu anda mevsimin en güzel günlerinden birini yaşıyor. Hemen Ramazan ayının ardından Eylül ayına gireceğiz ve Eylül ayı da Amasra'nın en güzel olduğu aylardan biri. Ben eylül ayıyla birlikte turizm ve turist potansiyelinin tekrar artacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

GÜNDE 30 BİN KİŞİDEN SESSİZ AMASRA'YA

Ramazan ayının başlaması ile birlikte başta Amasra tatil yerleri boşaldı. Özellikle hafta sonu ve hafta içi tıklım tıklım dolu olan Amasra dün en sessiz günlerinden birini yaşadı. Caddelerin yanı sıra kale içi, sahiller, balıkçı lokantalarının tamamen sessizliğe büründüğü Amasra'da birçok balıkçı lokantası gündüz saatlerinde işyerini açmamayı tercih etti. Ramazan ayı öncesinde günde 30 bin turistin geldiği Amasra'da dün yerli turistler yerini yabancı turistlere bırakırken turistik ilçede hazan mevsimi hakimdi. Dün gazetemize konuşan Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, "Ülkemiz önemli bir ekonomik kriz yaşamasına rağmen Amasra, bu seneyi turist potansiyeli açısından çok güzel geçirdi. Turist sayısında büyük artış yaşadık. Amasra'yı her sene yaklaşık 400 bin kişi ziyaret ediyor. Bu yaz Temmuz ayında Amasra'yı günde 30 bin kişi ziyaret etti. Bununla birlikte biz belediye olarak yoğunluğun üstesinden gelebilmek için tüm tedbirlerimizi aldık ve önemli bir sıkıntı olmadan atlattık" dedi.

AMASRA EYLÜL'E HAZIRLANIYOR

Amasra'nın 6 bin nüfusa göre konuşlanmış bir belediyesi olduğunu ve yaz aylarında günde yaklaşık 30 bin turist ağırladıklarını kaydeden Timur, "Batı Karadeniz Bölgesi'nin en önemli turizm beldelerinden bir tanesi ve biz yaz aylarında günde 30 bin kişiyi ilçemizde ağırladık. En önemlisi ilçemizde bu yaz ciddi bir su problemi yaşamadık. Onun dışında otopark sorunu yaşadık ama onu da bir şekilde atlatmaya çalıştık. Şimdi Ramazan ayına girdik ve biraz daha sakinleşti. Amasra şu anda mevsimin en güzel günlerinden birini yaşıyor. Hemen Ramazan ayının ardından Eylül ayına gireceğiz ve Eylül ayı da Amasra'nın en güzel olduğu aylardan biri. Ben eylül ayıyla birlikte turizm ve turist potansiyelinin tekrar artacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

YABANCI TURİST SAYISINDA ARTIŞ VAR

Timur, yine Amasra'daki turist sayısının artışı ile ilgili olarak da şunları söyledi: "Amasra turizme yeni başlamış bir kasaba bir ilçe değil. 1940'lı, 50'li yıllardan beri süregelen bir turizm kültürü var burada. İnsanlar Amasra'ya sadece deniz için, balık ve salata için gelmiyor. Amasra'nın 3 bin yılı bulan bir tarih mazisi var. Ve hala büyük bir kısmı da yerin altında insanlara hizmet etmeyi bekliyor. Amasra gerçekten çok büyük bir kültürel mirasa sahip. Onun için insanlar Amasra'yı tercih ediyorlar. Amasra coğrafi açıdan da Batı Karadeniz'in hatta bana göre Türkiye'nin en güzel yerlerinden bir tanesi. Tabi şu anda Amasra özellikle yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi. Ramazan ayıyla birlikte yerli turist yok denecek kadar azalırken yabancı turist sayısında artış var. 2-3 gün önce 30 binleri bulan bir nüfus vardı. Şimdi ramazan ayıyla birlikte yarı yarıya düştü. Önümüzdeki günlerde bu potansiyelin artacağını zannediyorum. Tabi ramazan bayramında da turist sayısı katlanarak artacaktır."
Haber:S.Bostancı

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 5270 kez okundu. Haber Kaynak : http://www.bartin.info
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
030910
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2020 Ajfe İnternet Hizmetleri

inegöl Mobilya Alacaklara Müjde...! inegöl Mobilya adına aradığınız herşey burada www.tibasin.com