Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı! altAnasayfaAmasra HaberleriNasıl GelirimaltaltaltBize Ulaşın

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

Ana Menü   ANA MENU

 alt
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları
  Hava : Parçalı Bulutlu  
Hava Sıcaklığı : 12°C
    Tümü için TIKLAYINIZ  

 Amasra`da Rüzgar Santralleri 18.2.2010

      M.Faruk Papila haber notu: TÜRKİYE RÜZGAR ATLASI incelendiğinde; Amasra, Çanakkale ve Bandırma, Türkiye’de, en fazla rüzgar alan bölgelerdir. Rüzgar bakımından en şanslı yerlerden olan Amasra’da RÜZGAR SANTRALLARININ kurulamadığını, neden tartışmıyoruz ki?!

HABER DETAYI
  

Küresel Isınma Tehlikesinin, Dünya’yı tehdit ettiğini biliyoruz artık. İnsanların Enerjiye ihtiyaçları olduğunu da biliyoruz. Peki! Bu Enerji ihtiyacı nasıl karşılanacak?

Gelişmiş Ülkeler, Enerji ihtiyaçlarını karşılamak için, Alternatif Enerjileri aradığını biliyoruz. Gelişmiş Ülkeler, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından; Güneş, Rüzgar, Su, Jeotermal, Biyogaz, Dalga gibi Enerjilere yöneldiklerini de biliyoruz.

Gelişmiş Ülkelerin, Rüzgar Enerjisine yapmış oldukları yatırımları, 15 Şubat 2005 tarihli ulusal gazete haberi incelendiğinde ve Türkiye ile mukayese edildiğinde, bir çok gerçek, net bir şekil de anlaşılacaktır!!.

Avrupa Birliğinin Gelişmiş Ülkeleri, 2004 yılının sonunda Rüzgar Santrallerinden aldığı güç (MW) şöyledir;Almanya.. 16.629, İspanya.. 8.263, Danimarka.. 3.118, İtalya.. 1.265, Hollanda.. 1.079, İngiltere.. 907, Türkiye’nin, Rüzgar Santralarından aldığı enerji ise 20 (MW)’ dır.

Avrupa Birliğinin Gelişmiş Ülkeleri, 2005 yılında (yani bir yıl içerisinde) Rüzgar Santralarına yapmış oldukları yatırımların güç durumu (MW) şöyledir; Almanya.. 1,808, İspanya.. 1.764, Danimarka.. 22, İtalya.. 452, Hollanda.. 154, İngiltere.. 446. Türkiye’nin bir yılda Rüzgar Enerjisine yapmış olduğu yatırım ise, 0 (MW)’dır. Yazı ile, SIFIR (MW)

Avrupa Birliğinin Gelişmiş Ülkelerinin, 2005 yılının sonundaki, Toplam Rüzgar Enerjisi (MW) şöyledir; Almanya.. 18.428, İspanya.. 10.027, Danimarka.. 3.122, İtalya.. 1.353, Hollanda.. 1.219, İngiltere.. 1.353. Türkiye’nin Toplam Rüzgar Enerjisi 20 (MW)’dır!!

Rüzgar Santralarıyla ile ilgili bilgiler, 2004–2005 yıllarını kapsar. Gelişmiş Ülkelerin ve Türkiye’nin, Rüzgar Santralarına 2009 yılında yapmış oldukları yatırımlarla ilgili bilgisi olanlar, lütfen bilgilerini bizlerle paylaşsınlar.

Gelişmiş Ülkelerden örneği İngiltere’nin, Türkiye ile Rüzgar Enerjisi bakımından mukayese edelim. 2004 yılında İngiltere, Türkiye’den 45 kat daha fazla Rüzgardan enerji almış. 2005 yılında ise İngiltere, Türkiye’den 67 kat daha fazla Rüzgardan enerji almıştır.

Gelişmiş Ülke olan İngiltere, 2005 yılında, Türkiye’ye göre 446 kat daha fazla, Rüzgar Enerjisine yatırım yapmıştır!!

Ortaya bir gerçek çıktı!!

Gelişmiş Ülkeler, Enerji ihtiyaçlarını karşılamak için; Havayı, Suyu, Toprağı ve Denizi kirletmeyen, RÜZGAR ENERJİSİNE yönelmişlerdir!!

Gelişmiş Ülkeler, KYOTO Protokolünün yıllar sonra önlerine olumsuz bir şekilde çıkacağını bildiklerinden, Rüzgar Enerjisine, bize göre kat ve kat daha fazla yatırım yapmışlar!! Bu bilgileri, ulusal basını izledikçe biliyoruz

Bilmediğim bir konu var!

Türkiye’nin rüzgar bakımından en şanslı üç yerinden bir tanesi olan Amasra’da; Havayı, Suyu, Toprağı ve Denizi kirletmeyen RÜZGAR SANTRALLARI, neden yok??!!

Bizden sonraki nesillere, Yaşanabilir Bir Dünya bırakmak için, Amasra’ya, RÜZGAR SANTRALLARI, neden yapılamıyor??!!

Bir bilgisi olan, var mı acaba?!...

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 6476 kez okundu. Haber Kaynak : http://www.bartin.info
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
146443
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2020 Ajfe İnternet Hizmetleri

inegöl Mobilya Alacaklara Müjde...! inegöl Mobilya adına aradığınız herşey burada www.tibasin.com