Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı! altAnasayfaAmasra HaberleriNasıl GelirimaltaltaltBize Ulaşın

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

Ana Menü   ANA MENU

 alt
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları
  Hava : Bulutlu  
Hava Sıcaklığı : 23°C
    Tümü için TIKLAYINIZ  

 Amasra yolunda kara buz tehlikesi 21.1.2010

      Fahri Trafik Müfettişi M.Faruk Papila Haber Notu: Amasra antik yolu, Kuşkayası mevkiinde, KARABUZ TEHLİKESİ yıllar boyu vardır. Her kış mevsiminde; Sayısız araç yolda kalır. Sayısız araç, yolda kayar. Sayısız araç, trafik kazası yapar.

HABER DETAYI

Peki! Kuşkayası mevkiinde, ne önlemler alındı? Vali Yavuz Erkmen döneminde, Kuşkayası virajı genişletildi. Vali Halil Işık döneminde, benim 35 yıl önce trafik kazası geçirdiğim yer genişletildi. O an, Karayollarının elinde, taş kırıcısı olan araç olsaydı, yol kenarına su kanalı da yapılacaktı! Bazı nedenlerle, bu çalışmalar durdu!!

Kuşkayası için, bu önlemler yeterli mi?! Kesinlikle yetersiz!! Bu çalışmalar yeter olsaydı eğer, Bartın Emniyet Müdürlüğünün, Trafik Tedbirleri konusunda, Bartın basınına, 26 maddelik bilgi sunmuştu. Bu bilgilerin sonunda, Bartın ilinin, Trafik kazası riski olan mevkileri belirten harita yer aldı. Bu harita incelendiğinde, Amasra antik yolunda, Kuşkayası ve Kazpınar mevkiinin yer alır aldığı görülür!! Alınan tedbirlere rağmen, trafik kazası riski olan bölge içindedir Kuşkayası!!

Peki! Trafik kazası geçirme tehlikesi, neden kaynaklanıyor? Kış mevsiminde, sürücülerin zincir takmadığından mı? Yoksa Karayolları, kar ve buz mücadelesini yeterli yapmadığından mı? Bu düşünceler, tartışılabilir!

Asıl tehlike, resimlerde minibüslerin olduğu mıntıkada, su kanalları olmadığından, yol kanarlarına birikmiş kar sularının, asfalt üzerinde olmasından kaynaklanıyor. Asfalt üzerinin sürekli ıslak kalması, aşırı soğuk havalarda, bu ıslaklık KARABUZ TEHLİKESİNİ meydana getiriyor!!

KARABUZ, Karayollarının yapmış olduğu çalışmayı da engelliyor!!

Çok basit tedbir alınması, KARABUZ tehlikesi riskini azaltabilir!

Minibüsün olduğu yerde, su kanalı yapılması şart! Askersuyu düzlüğünde bulunan, su menfezine kadar, yaklaşık 200 metrelik su kanalının ıslah edilmesi şart! Alınacak bu önlemler, özellikle kış mevsiminde, trafik kazası riskini azaltacağı inancındayız!

Kuşkayası virajda, su kanalı açmak zor mu? Yol kenarındaki yaklaşık 200 metrelik su kanalını ıslah etmek zor mu? Kırıcı aleti olan kanal kazıcı kepçe, bir günlük çalışma ile bu yolu ıslah edebilir mi? Belki de edilebilir! Neden yıllar boyu Kuşkayası mevkiinde, kışın insanlar neden çile çekiyor? Neden trafik kazası geçiriyor?! Hiç düşündünüz mü?!

Amasra’nın antik yolu, Kuşkayası mevkiinde, KARABUZ TEHLİKESİNİ yok etmek, çok mu zor??!!

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 4404 kez okundu. Haber Kaynak : http://www.bartin.info
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
177281
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2020 ©Turgut MIZRAP

inegöl Mobilya Alacaklara Müjde...! inegöl Mobilya adına aradığınız herşey burada www.tibasin.com