Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı! altAnasayfaAmasra HaberleriNasıl GelirimaltaltaltBize Ulaşın

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

Ana Menü   ANA MENU

 alt
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları
  Hava : Güneşli  
Hava Sıcaklığı : 8°C
    Tümü için TIKLAYINIZ  

 Antik yolda heyelan önlem çalışması. 15.1.2010

      Amasra antik yolundaki heyelan mıntıkasında, Karayolları ilk önlem çalışmalarına başladı. Yol kenarındaki kanal içinde biriken topraklar atıldı. Bu çalışmalar sayesinde, yol kenarlarındaki su, menfezlere doğru rahat akacaktır. Yağmur ve kar suyu, yol üstünde birikmeyecek ve kara buz meydana gelme olayı azalabilecektir. Kış mevsiminde, alınacak her önlem, olası bir trafik kazasını azaltabileceği inancındayım!

HABER DETAYI
  

        Amasra antik yolundaki heyelan mıntıkasında, Karayolları ilk önlem çalışmalarına başladı. Yol kenarındaki kanal içinde biriken topraklar atıldı. Bu çalışmalar sayesinde, yol kenarlarındaki su, menfezlere doğru rahat akacaktır. Yağmur ve kar suyu, yol üstünde birikmeyecek ve kara buz meydana gelme olayı azalabilecektir. Kış mevsiminde, alınacak her önlem, olası bir trafik kazasını azaltabileceği inancındayım! Bartın basını, antik yolumuzdaki sorunları haber yapması sayesinde, yolda önlemler alınmaya başlamıştır. Bartın basınına teşekkürler. Karayollarına, antik yolumuzda yapmış oldukları çalışmalar için teşekkürler. Amasra Kaymakamımız Mehmet Yıldız’ın, antik yolumuzdaki her sorunun çözülmesindeki göstermiş olduğu ilgi ve hassasiyete, ayrıca teşekkürler. Heyelan bölgesinde, acilen önlem alınması gerekli iki önlem var. Birinci önlem: Askıda duran taş ve toprak kütlesi var!!. Her an, taş ve toprak kütlesi kayarak yolda olası bir trafik kazası meydana getirme riski var. İkinci önlem: Heyelan bölgesinin üst tarafında, derin bir çatlak oluştu. Bu çatlağın üzerinde, ağaçlar var. Ağaçlar, rüzgâr ve kar yükü ile daha büyük bir heyelan olma olasılığını tetikleyebilirler. Ağaçlar budanırsa, toprak üzerinde yük azalacaktır. Bir toprak kaymasında, ağaçlar yolu kapatmayacaktır. Geçen yıl, aynı yerdeki heyelanda yolu kapatan ağaçları hatırlayalım. Heyelan bölgesinin ıslahı için, ilgililerin çalışmalarına ve Bartın basınının desteklerine, şimdiden teşekkürler.

(Fahri Trafik Müfettişi)

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 4411 kez okundu. Haber Kaynak :
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
518029
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2020 ©Turgut MIZRAP

inegöl Mobilya Alacaklara Müjde...! inegöl Mobilya adına aradığınız herşey burada www.tibasin.com