Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı! altAnasayfaAmasra HaberleriNasıl GelirimaltaltaltBize Ulaşın

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

Ana Menü   ANA MENU

 alt
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları
  Hava : Parçalı Bulutlu  
Hava Sıcaklığı : 12°C
    Tümü için TIKLAYINIZ  

 Bakanlık gerçekleri neden gizliyor? 30.7.2010

      Çevrenin ve Ormanın Bakanlığı gün be gün ülkenin çevresi ve ormanının korunmasından çok yok olması için çalışmalar yapıyor. İşin anlaşılmaz tarafı, bazı gerçekleri de gizliyor.

HABER DETAYI
  

Zonguldak, Karadeniz Ereğli ilçesi, Kireçlik Mevkii için Hema Elektrik Üretim a.ş. tarafından enerji yatırımları 745 nolu başvuru ve Batı Karadeniz Elektrik Üretim a.ş. tarafından 746 başvuru numaralı yatırımların ÇED başvuru dosyalarına bakanlık web sayfasından ulaşmak mümkün değil.

Bu yatırımların yine aynı web sayfasından başvuru tarihlerine baktığımızda 6 Temmuz 2010 tarihini görüyoruz. 6 Temmuz'da başvurusu alınmış bu projelerin başvuru dosyalarının web sayfasında görülmemesinin teknik bir sorun olduğunu düşünürken, Bss Elk.Ürt.Dağ.a.ş. tarafından Bartın ili sınırları içinde yapılması planlanan “Karataş Regülatörü ve HES” projesinin başvuru dosyasına 771 nolu proje olarak ulaşabilmekteyiz.

Geçmişte Genel Müdürlüğün aynı web sayfasında enerji yatırımları 458 nolu proje olarak yer almış “Amasra Termik Santral Entegre Projesi”, Bartın’da 15 Nisan’da yapılan ve Bartın’ın tamamına yakınının karşı duruşu nedeni ve başvuru dosyasının ciddiyetten uzak hazırlanmış olması nedeniyle sayfadan kaldırılmıştı. 2009 Aralık ayında yapılmış başvuru 2010 Nisan ayı sonunda web sayfasından kaldırıldı, yani sürecin yeniden başlamasına izin verildi. Ortada halen olmayan bir termik santral projesi bakanlık gündemini meşgul ediyor. Bizleri de…

Devletin bakanı 17 Temmuz’da Bartın’a geliyor. Çevre katliamının önünü açacak yatırımcı şirket bakan ile görüşüp, pişkinlikle bakanlığın aynı bölgede önerdiği yeri dahi beğenmiyor. İşin aslı vatandaş, bakanlık ile şirketin görüşmelerini ciddiye bile almayıp her koşulda bölgelerinde termik santral istemiyor. Çelişkiler, bilinmezlikler elbette bizleri de düşündürüyor. Şirketin Amasra bölgesi için yaptıkları söylenen başvuru bakanlık sayfasında olmadığına göre bu durum, firmanın yatırımdan vazgeçtiği anlamına mı geliyor? Başvuru var ise web sayfasında ne zaman yer alması planlanıyor? Bekliyoruz…

Bakanlık Batı Karadeniz Bölgesindeki termik santraller ile gerçekleri gizlememelidir. Bartın halkı bakanlık ve yetkililerini takiptedir. Bakanlığın hata yapma lüksü yoktur. Tıpkı bakanın Bartın Platformuna göstermediği özeni, anayasa referandumuna Bartın’dan evet sesleri yükselterek, gazetecileri azarlayarak, Bartın Platformunu yok sayarak izlediği tutumu gibi.

Bartın HAYIR demektedir. Sağlığı ile oynayanlara HAYIR diyecektir… Amasra’da Termik Santrale HAYIR demek, memlekete sahip çıkmak demektir. Bunu anlamak için evliya olmaya gerek yoktur. Er veya geç bu gerçek anlaşılacak, Bartın ve Amasra gerçek gündemi üzerine yoğunlaşarak çalışmalarına devam edecek, ülke ekonomisine zaten verdiği desteği esirgemeyecektir.

Dr. Mustafa ARTAR
TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
MYK Üyesi

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 3835 kez okundu. Haber Kaynak : http://www.bartin.info
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
707031
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2020 Ajfe İnternet Hizmetleri

inegöl Mobilya Alacaklara Müjde...! inegöl Mobilya adına aradığınız herşey burada www.tibasin.com