Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı! altAnasayfaAmasra HaberleriNasıl GelirimaltaltaltBize Ulaşın

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

Ana Menü   ANA MENU

 alt
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları
  Hava : Güneşli  
Hava Sıcaklığı : 22°C
    Tümü için TIKLAYINIZ  

 Bartın Amasra`da Ünlü Kol Saatçileri Hangileri 7.2.2018

      Amasra ilçesi Bartın iline bağlı bir ilçe olarak, deniziyle ve tarihi geçmişiyle insanların gönüllerini fetih eden doğal güzelliklere sahiptir. özellikle denizi olmayan illerin en uğrak tatil mekanı olan Bartın ilinin Amasra ilçesi temiz deniziyle insanları ekonomik tatil yapmak olasılığı vermektedir.

HABER DETAYI

Bartın Amasra'da Ünlü Kol Saatçileri Hangileri


Amasra ilçesi Bartın iline bağlı bir ilçe olarak, deniziyle ve tarihi geçmişiyle insanların gönüllerini fetih eden doğal güzelliklere sahiptir. özellikle denizi olmayan illerin en uğrak tatil mekanı olan Bartın ilinin Amasra ilçesi temiz deniziyle insanları ekonomik tatil yapmak olasılığı vermektedir. Ucuz pansiyon ve otelleri sayesinde pahalı ve büyük denizi olan tatil beldelerinden çok da avantajlı konumdadır. Bartın ili ayrıca Amasra ilçesinde yer alan küçük dükkanlarıyla da bilinir. Dükkanların arasında ise Amasra saatçi dükkanları hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak mekanları arasındadır. Amasra ilçesi Batı Karadeniz Bölgesinde yer alır ve denize doğru uzanmış bir burun ile burnun her iki yanında uzunca koyla yer almaktadır. Özellikle ana karaya bağlı olan bağımsız adaları ile tüm doğa güzellerini bir arada sunmaktadır. Ormanlık alanları ve halkın balıkçılık ile geçim sağlaması ile bilenen Amasra ilçesi gezmeye ve tatil yapmaya değecek olan iller arasında yer almaktadır. Bartın ili önemli bir tarih geçmişi ile medeniyetlerin kucağı haline gelmiştir. Bartın iline ilk yerleşenler hakkında kesin bir bilgi bulunmasa da tarihçilerin tahminlerine göre ilk yerleşenlerin M.Ö.14. yüzyılda gelen Gaşkalar olduğu tahmin edilmektedir. Daha sonra Hitit imparatorluğunun yıkılmasıyla birlikte Lydialılar, Persler, Makedonyalılar, Bithynia Krallığı ve Romalılar yöreye el koymuşlar ve artık tamamen Roma hakimiyeti sağlanmıştır.

Roma imparatorluğu ikiye ayrıldığı dönemlerde Bartın ili doğu Roma toprakları arasında kalmıştır. Roma imparatorluğundan sonra bölgede Bizanslılar adından söz ettirmiştir. Çok uzun sürmeyen Bizans dönemi 13. Yüzyılda Türklerin Anadolu’ya gelmesiyle birlikte son bulmuştur. Türkler Bizans imparatorluğunun hakkında gelerek 1395’te Yıldırım Bayezid, Bartın’ı Candaroğulları Beyliği’nden almakla beraber Amasra’da bulunan Ceneviz kolonisi tesirini sürdürmeye devam etmiştir. Amasra ilçesi Bartın ilinden çok daha önce 1460 yılında Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı hâkimiyetine geçmiştir. Bartın ili ise 1924’te Zonguldak’ın ilçesi, 1991’de ise il olmuştur. Bartın iline gittiğinizde tarihi biz geçmişi ve zaferi bulunan topraklarda rastlayabileceğiniz bir diğer durum ise kol saati dükkanlarının swatch marka saatleriyle yıllardır hizmet vermesidir. Bartın iline gidip, yapmadan dönmemeniz gereken aktivitelerin başında doğa yürüyüşleri gelir. Bartın yayları ve ormanlarında 1000 metre yükseklikte bol yeşillik, temiz hava eşliğinde yeni parkur arayan doğa yürüyüşü meraklıkları için zengin bir yerdir. Bartın ili deniziyle adından söz ettirdiği için balıkçılık ve avcılıkta doğru orantıda hızla gelişmiştir. Avcılıkla uğraşan kişiler için çeşitli yaban hayatına sahiptir. Küre Dağları içerisinde tahminlerce 40 yakın memeli hayvan türü ve 100ün üzerinde kuş türü olduğu bilinmektedir. Bartın’da sezon açıldığı andan ve avlanma yasağı kalktığı andan itibaren kara avcılığına Uluyayla, Kurucaşile kırsal kesimi, Kayabaşı, Kayadibi, Büyükdüz, Sarıçicek, Kokurdan, Turanlar gibi yörelerde avcılık yapan çok insan görebilirsiniz. Bölgede mevsimine göre ördek, kaz, bıldırcın, toy, üveyik, çulluk, geyik, tavşan ve yaban keçisi gibi av hayvanları ile karşılaşmakta olasıdır.

Balıkçılık ve oltacılık konusunda tahtını yine diğer illere kaptırmayan Bartın ilinin Amasra ilçesinde bol miktarda çeşitli balık türlerine rastlamak mümkündür. Oltacılık sevenlerin uğrak mekanı haline gelmiş olan Bartın limanlarında bol miktarda bulunan mezgit, istavrit, çinakop, lüfer, kefal, kalkan, palamut, zargana, karagöz gibi balıkları yakalamak ve ziyafet çekmek size çok iyi gelecek. Batık zenginlikleri ile Bartın ilinde su altı dalışları da ünlüdür. Denizin turkuaz renginde tertemiz sularında birçok deniz altı güzelliklerine rastlayabilir büyük deneyimler kazanabilir hayatınıza heyecan getirebilirsiniz. Bartın ilinde balıklar tutulduğunda kadınlarımızın dakikçe balıkları belirli bir sürede pişirip halka sunmasının nedenleri arasında kullanmış oldukları ünlü markalara ait bayan kol saati yer almaktadır. Birbirinden güzel kol saatlerini ise Amasra ilçesinde ki saat dükkanlarından çok uygun fiyatlar ile temin etmektedirler. Bartın iline yolunuz düştüğünde mutlaka oltanızı da yanınıza almanızı öneririm.

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 1381 kez okundu. Haber Kaynak : http://www.modasaat.com/
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
122945
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2020 ©Turgut MIZRAP

inegöl Mobilya Alacaklara Müjde...! inegöl Mobilya adına aradığınız herşey burada www.tibasin.com