Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı!

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

   ANA MENU

 Amasra
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları

Ziyaretçi Konuk Defteri

Google+
  Hava : Güneşli  
Hava Sıcaklığı : 22
    Tümü için TIKLAYINIZ  

 Bartın-Amasra yolu ACİL ! 7.11.2009

      Fahri trafik müfettişi Makine Mühendisi Faruk Papila, Bartın-Amasra yolunun muhtemel kazalara karşı acilen iyileştirilmesi gerektiğini belirterek, valilik makamına sunulan dilekçede yer alan 14 önemli noktadan sadece Kuşkayası-Askersuyu mevkiinin ıslah edildiğini, diğer noktalar için de önlem alınması gerektiğini söyledi.

HABER DETAYI
  

Faruk Papila yaptığı açıklamada şu noktalara değindi;

Amasra eski yolunun ıslah edilmesi için; 8 Ekim 2008 tarihinde, "Amasra'dan Bartın'a giderken tehlike arz eden bölgeleri belirten" 14 noktanın ıslah edilmesi için dilekçemizi, Valilik makamına verdik. Aradan bir yıl geçti. Sadece; Kuşkayası-Askersuyu mevkii, ıslah edildi. Amacımız; yol şartları nedeniyle, olası bir Trafik kazasının engellenmesidir.

Tehlike arz eden mıntıkaların, yol üzerinde resimlerini çekerek, bazı gerçekleri kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz. Birinci maddemiz: Göçen yoldu!. Bu yolun tehlike arz eden durumunu ortaya koyduk.

İkinci maddemiz: ATİ Lojmanların altındaki rampa dik olduğundan ağır vasıtalar arıza yaparak yolda kalıyor. Mutlaka; SERVİS YOLUNUN acilen ıslah edilmesi.

Bu mıntıkanın başka bir tehlikeli özelliği vardır. "Büyük vasıtalar, rampa dik olduğundan yolda kalırlar. Ufak vasıtalar, arıza yapan büyük vasıtalardan yola dökülen yağlar yüzünden kayarlar, Trafik kazasına sebep olurlar!"

Bu mıntıkada, "Servis Yolu" isteğimize; Bartın Karayolları 156. Şefi Rahettin Koçak ve Yol Yapım Arazi Mühendisi, haklı bir gerekçesiyle karşı çıktılar. "Servis yolu bir olası bir Trafik kazasına sebep olabilir. Onun yerine; Virajı olduğu yerde genişletelim, yolun üst kısımdaki yükseltiyi kırarsak yol biraz da alçalır ve araçlar güven içinde seyahat ederler. Yalnız bu çalışmalar ihale ile yapılabilir" dediler. Mantıklı teklifin sonucunda; Topograflar, viraj mıntıkasında çalışmalar yaptılar!".

Önümüz kış mevsimi. Bu yolda seyahat eden insanlar, olası bir Trafik kazasına maruz kalmadan, huzur içinde seyahat etmek istiyorlar.

LOJMANLARIN ALTINDAKİ YOL İHALESİ, NE ZAMAN BİTECEK? LOJMANLARIN ALTINDAKİ VİRAJ, NE ZAMAN ISLAH EDİLECEK??

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 4756 kez okundu. Haber Kaynak : http://www.bartin.info
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
738043
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2019 Ajfe İnternet Hizmetleri