Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı! altAnasayfaAmasra HaberleriNasıl GelirimaltaltaltBize Ulaşın

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

Ana Menü   ANA MENU

 alt
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları
  Hava : Açık  
Hava Sıcaklığı : 29°C
    Tümü için TIKLAYINIZ  

 Başkan`dan Karalama Amaçlı Haberlere İlişkin Basın Açıklaması 9.05.2020

      Çeşm-i Cihan Amasra Covid 19 sürecini Amasra mülki idaresi, Belediyesi, Emniyetini ve halkı ile birlikte tüm Amasra paydaşları olarak başarı ile yürütmektedir.

HABER DETAYI
 

Çeşm-i Cihan Amasra Covid 19 sürecini Amasra mülki idaresi, Belediyesi, Emniyetini ve halkı ile birlikte tüm Amasra paydaşları olarak başarı ile yürütmektedir.

İşte tam da böyle bir ortamda düzmece haberlere Belediye başkanının ismini de karıştırılarak Amasra üzerinde olumsuz algı yaratmaya çalışılmaktadır.

Bir İnternet sitesinde şu yazı yayınlanmıştır.  ”Edinilen bilgilere göre; Amasra’da sahil kenarında bulunan bir restoranda yatsı ezanı okunurken Ahmet Kaya şarkısı açarak alkol aldıkları iddia edilen Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır ve beraberindeki 3 kişiye Kabahatler Kanunu kapsamında ceza kesildi.”  

Bu yazı ile yapılmak istenen; Belediye başkanını ve Amasra’yı itibarsızlaştırmaktır.

 Amasra’da “Sahil kenarında bulunan yerlerde kurallara uyulmadığı”, “Ezana saygı gösterilmediği”, “Ahmet Kaya şarkısı açarak “bölücülük” yapıldığı”,  “içki içildiği” imaları yapılmıştır.

Anılan işletme restoran olmadığı gibi Covid 19 kapsamında faaliyeti durdurulan işletmelerden değildir.

Bu algı operasyonlarına ne biz nede Amasra halkı itibar etmeyecektir.

Geçtiğimiz zor günlerde Amasra Belediyesi olarak Vefa Sosyal Destek Grubu içinde Zabıtamız aracılığıyla özveri ile çalışıyoruz. 3 ay boyunca tüm konutlarda %50 su indirimi sağlıyoruz. İlk günlerden itibaren camilerimizden başlayarak kamu kurumları, kamusal alanlar, eczane, devlet hastanesi, sağlık ocakları, toplu ulaşım araçları vs dezenfeksiyon çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Belediye Kanununun Belediye Başkanlarına verdiği bağış kabul etme yetkisi ile bağış hesabımızı kamuoyu ile paylaşmıştık. Evde kal çağrısı yaptığımız hemşerilerimize erzak, maske desteği için paylaştığımız bağış hesabımıza siyasi insiyatifle bloke konuldu. İMECE adını verdiğimiz yöntemle yardımseverlerin aldığı kolileri muhtarlarımızla birlikte belirlediğimiz ihtiyaç sahiplerine ve talepte bulunan hemşerilerimize ulaştırıyoruz. İddia ediyoruz ki ilçemizde insanlar yatağa aç girmiyor. Büyük özveri ile yapılan tüm bu çalışmalar ve hemşerilerimizin bilinçli, duyarlı tavrı sonucunda çok şükür ki bu güne kadar ilçemiz merkezinde teyit edilmiş hiç bir pozitif vaka yaşanmamıştır. 21 Mart ile başlayan desteğimizi bayram öncesi de devam ettiriyoruz.

İnsanlık olarak zorlu bir mücadele verdiğimiz bu günlerde atanmışı, seçilmişi ile elbirliğiyle çalışırken bir itibarsızlaştırma operasyonu ile karşı karşıyayız. Mübarek Ramazan ayında hemşerilerimizin dini ve milli duygularını istismar etme çabaları sonuç vermeyecektir. Bu süreçte başarı gösteren Amasra mülki idaresini, Belediyesini ve emniyetini tebrik etmek yerine siyasi veya şahsi hesaplarla huzursuz etmek doğru değildir. Bu girişim Ülkemizin içinde bulunduğu sağlık ve ekonomi sorunlarıyla uğraşmak gerekirken, algı operasyonu yapmanın bir örneğidir ve içinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte kimsenin yararına olmadığına aşikardır.

Bu süreçte bu gündemle meşgul olmamıza kimler neden olmakta ve menfaat sağlayacağına inanmaktadır?  Menfaatlerinin ne olduğunu bilmesek te Amasralı hemşerilerimiz olmadığını biliyoruz.

Önceliğimiz hizmet, sağlık, çevre ve ekmek ile uğraşmaktır. Bu günden sonra da basın veya sosyal medya yoluyla asıl işimizden alıkoymak için haber yapan, yorum yazan üç beş kişiyle muhatap olamayacağımızı ifade ediyorum. Asılsız haberle ilgili hemşerilerimizden, basından, kitle örgütlerinden arayarak desteğini ifade eden dostlarımıza teşekkür ediyorum.

Ben de kişisel haklarıma saldırı içeren haberler ve kişilerle ilgili hukuki süreçleri işleteceğim.

Her zaman bana duydukları güvene layık olmak için çalıştığım hemşerilerime, basına ve kamuoyuna saygılarımla…

Amasra Belediye Başkanı

Recai ÇAKIR

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 1384 kez okundu. Haber Kaynak : https://www.amasra.bel.tr
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
706149
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2024 Ajfe �nternet Hizmetleri