Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı! altAnasayfaAmasra HaberleriNasıl GelirimaltaltaltBize Ulaşın

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

Ana Menü   ANA MENU

 alt
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları
  Hava : Güneşli  
Hava Sıcaklığı : 8°C
    Tümü için TIKLAYINIZ  

 Bedesten Kalıntıları TRT Haberlerinde. 13.1.2010

      TRT Televizyonu, program yapımcısı ve kameramanıyla birlikte, Bedesten Harabelerinden görüntü aldılar. Bedesten harabelerine, yıllar boyu, çok az sayıda televizyon ekibinin görüntü aldığı belirtiliyor.

HABER DETAYI
  

TRT Televizyonu, program yapımcısı ve kameramanıyla birlikte, Bedesten Harabelerinden görüntü aldılar. Bedesten harabelerine, yıllar boyu, çok az sayıda televizyon ekibinin görüntü aldığı belirtiliyor. Ortada, eşi bulunmaz bir Ulusal Hazinemiz var. Çok az sayıda, televizyon ekibi görüntü almış. Çok düşündürücü. Peki! Diken ve çöp içindeki Bedesten Harabelerini, sizler kaç kere gezdiniz?!Bedesten yolu; Yol kenarlarına kadar diken içindeydi, yolun kaldırım ve aydınlatması yoktu. Bu mıntıkada yaşayan aileler, özellikle çocuklar, trafik kazası geçirme riski altındaydı!!. Bu yolun, acilen ıslah edilmesi için Bartın basını, sürekli haber yazıları yazdı. Bu yolun sonunda; Ulusal bir hazinemiz olduğunu, bizden sonraki nesillere bırakacağımız bir Kültürel Mirasımız olduğunu belirten haber yazılarını yazdı. Bedesten yolu ile ilgili haber yazılarınızı, gazeteleriniz ve internet ortamında yayınladınız. Bartın basınının haber yazıları, gazete ve İnternet ortamında çıkmasaydı, TRT’nin, belki de, Bedesten Harabelerinden haberi bile olmayacaktı! Kim bilir?!  TRT Televizyonunun görüntü aldığı yerlerde çekilmiş resimlere, lütfen dikkatlice bakınız. Çöp ve diken içinde görüntü almaya çalışıyorlar. Turisttik Amasra’ya yakıştı mı bu görüntüler! Bedesten yolu ve Bedesten Harabelerinin acilen temizlense iyi olacak galiba. Bartın basınının haberleri sayesinde; bu gidişle Bedesten Harabelerine, çok sayıda yerli ve yabancı basın ve yayın kuruluşlarının geleceğine inanıyoruz. Bedesten yolunda; Bartın basınının haberler yazıları sayesinde, dikenler temizlendi. Bedesten yolunda kaldırımları tamamlamak ve yolu aydınlatmak, zor mu?! Bedesten Harabelerindeki dikenleri temizleyip, çöpleri kaldırmak çok mu zor?! Bedesten Harabelerinde, Arkeolojik kazılar neden başlanmıyor? Bartın İlinin, Turisttik Amasra İlçesinde, bir Arkeolojik kazılar yapıldığını duydunuz mu?! Herhalde duymadınız!! Bize yakın illerdeki, Arkeolojik kazı haberlerine bakalım. Zonguldak ili, Filyos’ta, Vali Yavuz Erkmen sayesinde kazılara başlandı. Karabük ili, Eskipazar ilçesinde  kazılara başladı. Kastamonu ili, Taşköprü ilçesinde kazılara başlandı. Sinop ilinde, Kazılara başlandı.   Bartın ilinde, neden Arkeolojik kazılar başlamıyor? Bartın ilinin turisttik Amasra ilçesinde, neden Arkeolojik kazılar başlamıyor? Neden?!


Bedesten yolu, karanlık!. Bedesten yolunu bir ışık aydınlatsa!!  Aydınlatılmış Bedesten yolunun sonunda ki Bedesten Harabelerinde, Arkeolojik kazıların, bir gün başlayacağına inanıyoruz!


M.FARUK PAPILA

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 4683 kez okundu. Haber Kaynak :
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
292496
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2020 ©Turgut MIZRAP

inegöl Mobilya Alacaklara Müjde...! inegöl Mobilya adına aradığınız herşey burada www.tibasin.com