Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı! altAnasayfaAmasra HaberleriNasıl GelirimaltaltaltBize Ulaşın

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

Ana Menü   ANA MENU

 alt
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları
  Hava : Yağmurlu  
Hava Sıcaklığı : 10°C
    Tümü için TIKLAYINIZ  

 Bedesten yolu karanlıktan kurtuldu 15.1.2010

      Fahri Trafik Müfettişi M.Faruk Papila Haber notu: Bedesten yolundaki boş duran direklere, sokak lambaları takıldı. Bu çalışmalar sayesinde; Bedesten yolu, uzun yıllar sonra karanlıktan kurtularak, aydınlığa kavuştu! Bartın basınına, Bedesten yolundaki sokak aydınlatılması yapılmasını isteyen haber yazı ve görüntüleri için, teşekkürler. Sokak aydınlatılmasında, emeği geçen ilgililere ve çalışanlara, teşekkürler.

HABER DETAYI
  

Amasra Kaymakamımız Mehmet Yıldız’ın, Bedesten yolunun yıllar süren karanlıktan kurtularak aydınlığa kavuşturulmasında göstermiş olduğu ilgi ve hassasiyetleri için, ayrıca teşekkürler. Kum Mahallesi Muhtarımız Hasan Tosun, mesul olduğu mahallesindeki bir sorunun çözüldüğünden dolayı, Bartın basınına, emeği geçen ilgililere ve Amasra Kaymakamımız Mehmet Yıldız’a, ayrıca teşekkür ediyor. Bedesten yolunda, Bartın basınının haber yazıları sayesinde; Yol kenarındaki dikenler temizlendi! Sokak aydınlatılması yapıldı! Amasra Belediyesi, yol kenarlarına kaldırımların, en kısa zamanda yapacağına inanıyoruz. Bedesten yolu bittiğinde; Bu mıntıkada yaşayan aileler, bu mıntıkaya çalışmaya gelen insanlar ve Bedesten harabelerini gezmeye gelen turistler, olası bir trafik kazası geçirme riskinden kurtulacağına, yürekten inanıyoruz. Bedesten yolu bittikten sonra, Bedesten harabelerindeki diken ve çöplerin temizleneceğine inanıyoruz. Bedesten harabelerinin karanlıktan kurtularak aydınlığa kavuşacağına inanıyoruz. Temiz ve aydınlanmış Bedesten harabelerinde, Kültür ve Turizmin Bakanlığının, Arkeolojik kazılara en kısa zaman da başlatacağına inanıyoruz. Bedesten yolu sayesinde; Ulusal bir hazinemiz olan Bedesten harabelerinin, temiz, bakımlı, aydınlatılmış ve gün ışığına çıkmış tarihi eserlerin sergilendiği Bedesten Tarihi Kalıntıları olarak, bizden sonraki nesillere Kültürel mirasımız olarak bırakılacağına, yürekten inanıyoruz artık!!

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 4177 kez okundu. Haber Kaynak :
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
645204
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2020 ©Turgut MIZRAP

inegöl Mobilya Alacaklara Müjde...! inegöl Mobilya adına aradığınız herşey burada www.tibasin.com