Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı! altAnasayfaAmasra HaberleriNasıl GelirimaltaltaltBize Ulaşın

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

Ana Menü   ANA MENU

 alt
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları
  Hava : Güneşli  
Hava Sıcaklığı : 8°C
    Tümü için TIKLAYINIZ  

 Bedesten Yolundaki Tehlike!! 26.2.2010

      Bedesten yolunda araç kullanıyorsanız eğer, yol üzerinde yürüyen yaya’ya çarpma tehlikeniz, her an vardır! Bedesten yolunda yürüyorsanız eğer, size her an bir araç çarpma tehlikesi, her an vardır!! Bedesten yolundaki tehlikenin tek bir nedeni, yol kenarında kaldırım olmamasıdır!!

HABER DETAYI
  

Bedesten yolunda, bu düşünceleri doğrulan bir olaya şahit oldum. Anne ve ufak kızı, yol üzerinde Amasra’ya doğru yürüyorlar. Tepe noktasında, iki araç yan yana geldiler. Amasra’dan Bedesten mıntıkasına doğru gelen kırmızı renkte otomobil, karşısına ansızın çıkan anne ve kızına çarpmamak için, büyük bir refleksle, aracını yolun ortasına çevirdi. Kırmızı renkteki araç sürücüsünün olağan üstü gayreti, olası bir trafik kazasını önlemiş oldu. Araç sürücüsü, aracını hızlı bir şekilde sürseydi. Anne ve ufak kızı, tepe noktasına yakın bir yerde olsaydı. Ya da, ortam karanlık olsaydı. Bu şartlar altında, istenmeyen bir trafik kazası olabilirmiydi?


 


Olası bir trafik kazasında, suç kimde olurdu? Yolunda giden kırmızı araçta mı? Kaldırım olmadığından, yolda yürüme zorunda kalan, anne ve ufak kızında mı? Kaldırımı yapmayan, Amasra Belediyesinde mi? Suç kimde olurdu acaba?


 


Bedesten yolunda; kaldırım olmadığını, yol kenarına kadar gelen dikenlerin olduğunu ve karanlıktaki yolu aydınlatmayan IŞIK olmaması nedeniyle, Bedesten yolu üzerinde bulunan Jandarma ve Emniyet lojmanlarında oturan ailelerin, bu mıntıkada yaşayan insanların, Trafik kazası geçirme riski altında olduğunu, 29 Ekim 2009 tarihinde, Bartın basınının yazması sayesinde, toplum öğrenmiş oldu.  Bartın basınının desteği sayesinde ilk önlem olarak, yol kenarındaki dikenler temizlendi. Amasra Belediye Başkanına ve belediye çalışanlarına, Bartın basın kanalı ile teşekkür ettik. Ayrıca, Bartın basınına içtenlikle teşekkür ettik. Yol kenarını aydınlatan, IŞIK geldi. Her ne kadar yanan ampuller, kendini aydınlatsa bile, bir gün düzelmesini temenni ettik!!


 


Bedesten yolu kenarında, 1.5- 2metre genişliğinde, yaklaşık 200metre uzunluğundaki sağlı ve sollu kaldırımlar, 115 gündür yapılamıyor! Trafik kazası olma riski olan bir yol var ortada!! Bu riski yok etmek için, ilgililerin önlem alması gerekmez mi?!


 


Fahri Trafik Müfettişlerinin Görev ve Çalışma Yönetmenliği, Müfettişlerin Çalışma Usul ve Esaslarında; Trafik Müfettişleri, Trafik güvenliği ile ilgili görüş ve önerileri bildirilebilirler!! Müfettişler görevlerini yürütürken, adil ve tarafsız olmak zorundadır!!


 


Trafik, toplumsal bir konudur. Toplumsal bir konuda çözüm bulunmasını isterken,  Bartın basınından, desteklerini rica ederim. Bu destekleri için, her zaman içtenlikle teşekkür ederim. Sorunlar çözüm bulunduğunda, olası bir Trafik kazası riskini yok etmenin gönül huzurunu, beraberce yaşarız!!!


 


Tarihi Bedesten harabelerine giden yolda, Trafik kazası olma riski var! Yolda, yeterli IŞIK yok!! Yolda, kaldırım yok!!


 


Kaldırımların tamamlanmasını beklerken, dar kaldırımın ortasına, çiçek veya fidan dikiliyor! Neden kaldırımın kenarı değil de, kaldırımın ortası işgal ediliyor!! Dar bir kaldırıma yapılan uygulama, bizim göremediğimiz Avrupa ülkelerinde mi görüldü acaba?


Dar bir kaldırımın var. Kaldırımın ortası, çiçek veya fidanlarla kaplı. Bu kaldırımda; Anne, bebek arabası içindeki çocuğuyla beraber, rahat yürüyebilecek mi?!  Yoksa, kaldırıma sığamadığından, anne çocuğuyla beraber, yol da yürümek zorunda mı kalacak?!


 

Anne ve bebek arabasındaki çocuğu, istenmeyen bir trafik kazasında, araç altında  ezilirse eğer; bunun viçdan azabı altıda, hepimiz eziliriz!!!

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 4007 kez okundu. Haber Kaynak :
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
322018
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2020 ©Turgut MIZRAP

inegöl Mobilya Alacaklara Müjde...! inegöl Mobilya adına aradığınız herşey burada www.tibasin.com