Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı! altAnasayfaAmasra HaberleriNasıl GelirimaltaltaltBize Ulaşın

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

Ana Menü   ANA MENU

 alt
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları
  Hava : Parçalı Bulutlu  
Hava Sıcaklığı : 14°C
    Tümü için TIKLAYINIZ  

 Cihanın gözbebeğine denizden ulaşım 18.12.2009

      Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, Amasra Yolcu İskelesi ve Küçük teknelerin yanaşabileceği yüzer iskelenin proje çalışmalarının tamamlandığını ÇED Raporunun sonuçlandığını belirterek, 2010 Yatırım Programında gerekli ödeneğin ayrılarak yapım ihalesinin yapılıp inşaatına başlanacağını söyledi.

HABER DETAYI
  

Proje Bölge Turizmini geliştirecek

Batı Karadeniz kıyı koridorunun Şile-Sinop arasında uzanan yaklaşık 500 km. uzunluğundaki bölümünde kıyı ve doğa turizminin geliştirilmesi ve balıkçılara hizmet veren liman ve barınakların kapasitelerinin artırılması, gemi ve teknelere verilen hizmetlerin iyileştirilmesi kapsamında planlanan Amasra Yolcu İskelesi ve Tekne Yanaşma yerinin yapılması ile birlikte Amasra ve Bartın’a yerli ve yabancı turistlerin deniz yolu ile de gelebileceğini belirten Milletvekili TUNÇ, projenin bölge turizmine önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Rıhtım 240 metre uzunlukta olacak

Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, Yolcu iskelesinin Amasra limanında mevcut dalgakırana paralel olarak 9 metre derinlikte beton bloklu rıhtım yöntemiyle gerçekleştirileceğini, rıhtımın toplam uzunluğunun 240 metre olacağını, mevcut dalgakıran yapısı ile arasında dolgu ile oluşturulacak geri sahanın 30 metre genişliğinde olacağını söyledi.

Tekneler için denize doğru 120 metre yüzer iskele

Milletvekili TUNÇ, Küçük tekne yanaşma yerinin de Amasra Limanı içerisinde bulunan mevcut rıhtımdan denize doğru uzanan 120 metre yüzer iskele ile bu iskeleye dik uzanan iki adet 60 metre yüzer iskeleden oluşacağını söyledi.

Cihanın Gözbebeğine Turist akacak

Ak Parti Bartın Milletvekili TUNÇ, Yolcu iskelesi ve küçük tekne yanaşma yerinin yapılması ile birlikte, zaten Turizmde bir Marka olan Cihanın gözbebeği Amasra’nın daha fazla turist akınına uğrayacağını söyledi.

10 km. Duble yolu 1 yılda tamamladık

Milletvekili TUNÇ, Bartın-Amasra arasında 10 km. duble yolu 1 yıl da tamamladıklarını belirten Milletvekili TUNÇ, Ahatlar-Kaleşah-Amasra bölümünde kalan 2 km.lik yolu da tamamlayarak, Amasra’ya karayolundan ulaşımı rahatlatacaklarını söyledi.

Eski yoldaki tehlikeli virajları genişleteceğiz

Milletvekili TUNÇ, Bartın-Amasra eski yolunda bu yıl bazı virajların genişletilmesi ile ilgili çalışma yaptıklarını, tehlike arz eden diğer bölümlerin de yapılacağını bunun için yeni yoldaki çalışmaların bitirilmesi gerektiğini aksi takdirde iki tarafta yapılan yol çalışmasının Amasra’ya ulaşımı aksatabileceğini söyledi.

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 4397 kez okundu. Haber Kaynak : http://www.bartin.info
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
318287
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2020 Ajfe İnternet Hizmetleri

inegöl Mobilya Alacaklara Müjde...! inegöl Mobilya adına aradığınız herşey burada www.tibasin.com