Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı!

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

   ANA MENU

 Amasra
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları

Fetih Günü Kutlamaları

    AMASRA`NIN FETİH GÜNÜ KUTLAMALARI - AMASRA`NIN FETHİ

 
 FETİH GÜNÜ KUTLAMALARI & FETİH BAYRAMI

        17 Ekim 1460 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından savaşılmadan fethedilen Amasra, kültürel güzelliklerinin yanısıra tarihi ve doğal güzellikleriyle Amasra`lı vatandaşların ve ziyaretçilerinin ilgisini çeken bir turizm beldesi olmuştur. Turizm faliyetlerinin başlangıcı çok eski yıllara dayanan Amasra`da turizmi hareketlendirmek ve canlandırmak açısından ve bu tarihi anın kültürel ve sosyal yapısını turistlere eğlendirerek yansıtmak için her yıl fetih kutlamaları etkinlikleri düzenlenmektedir. Amasra`nın Osmanlı ordusu tarafından kuşatılması, kalenin ve kentin anahtarının savaşsız teslimi ve bu arada geçen olaylar canlandırılıp halk oyunları gibi çeşitli gösteriler sunulmaktadır.
 
 
 FATAH DAY CELEBRATİONS & FATAH DAY

        October 17, 1460 in Amasra by Fatih Sultan Mehmet conquered without a fight, as well as cultural history and natural beauty of the wonders of Amasra `ous citizens and visitors have been attracted the interest of a tourist resort. The start of tourism activities in tourism, stimulate and revive the old Amasra based on years of entertaining the tourists and the structure of this historic moment to reflect cultural and social events are organized every year in celebration of conquest. Amasra `s siege by the Ottoman army, the castle and the city's turn-key, without war, and the intervening events, such as acted in various shows and folk dances presented.
 
 

 

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2019 Ajfe İnternet Hizmetleri