Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı! altAnasayfaAmasra HaberleriNasıl GelirimaltaltaltBize Ulaşın

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

Ana Menü   ANA MENU

 alt
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları
  Hava :  
Hava Sıcaklığı : °C
    Tümü için TIKLAYINIZ  

Amasra Internet Sitesine Hoş Geldiniz.                 

AMASRA İSKELE CAMİİ

AMASRA İSKELE CAMİİ

    Amasra’nın XIX. yüzyılda kale dışına doğru taşması ve genişlemesi sonucunda yeni mahalleler meydana gelmiştir. Buradaki iki liman arasında Hacı Ali Bey (1785-1860) Eyiceler ve Hacı Nuri Mescitlerini yaptırmıştır. Bunlardan Büyük İskele Camisi XIX.yüzyıl barok üslubunda yapılmıştır. Küçük ölçüdeki bu caminin üzeri merkezi bir kubbe ile örtülüdür.

 

SCAFFOLD AMASRA MOSQUE

    Ashland, right outside the castle's XIX. yüzyılda overflow and expansion has occurred as a result of new neighborhoods. Between the two ports here Hadji Ali Beg (1785-1860) and Haci Nuri Eyice built their mosque. The Grand Pier XIX.yüzyıl Mosque was built in Baroque style. The small dimensions of the mosque is covered with a dome over the center.

 

 

 

 

Son dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun! Bu İçeriği Facebook`ta Paylaşmak için tıklayınız! Son dakika Amasra Haberlerini iGoogle ile takip edin! Son dakika Amasra Haberlerini iYahoo ile takip edin! Son dakika Amasra Haberlerini Mymsn ile takip edin!Bu site ©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2022 ©Turgut MIZRAP