Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı! altAnasayfaAmasra HaberleriNasıl GelirimaltaltaltBize Ulaşın

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

Ana Menü   ANA MENU

 alt
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları
  Hava : Güneşli  
Hava Sıcaklığı : 4°C
    Tümü için TIKLAYINIZ  

 Şansı olan yolda kalıyor! 14.11.2009

      Fahri Trafik Müfettişi Makina Mühendisi Faruk Papila, Bartın-Amasra yolunda seyahat eden vatandaşlardan şansı olanların yolda kaldığını, yolda meydana gelen aksaklıkları yerinde tespit ettiğini, vatandaşın canına mal olacak kazaların engellenmesi için, yetkililerin bir an önce harekete geçmesi gerektiğini bildirdi.

HABER DETAYI
 

İşte Faruk Papila`nın yerinde tespitleri:

Amasra antik yol ıslah çalışmalarının tekrar başlaması için, isteklerimizin olduğu "Tehlike arz eden virajların" resimlerini çekerek, basının ve kamuoyunun bilgisine sunmaya çalışıyoruz. Birinci isteğimiz olan, Amasra mezarlık üstündeki göçen yerin ıslah edilmesi isteklerimizle başladık. İkinci isteğimiz olan, ATİ Lojmanlarının alt mevkiinde kalan keskin virajın ıslah edilmesini istedik. Bu isteklerimi sunarken, araçların yol üzerindeki durumunu belgeledik. Yazı ve resimleri yayınladığınızdan çok teşekkürler!. Bir arkadaşım aradı. "Gazetede gördüğüm kamyon, HONGUR virajından uçtu! Şu an, hasar görmüş kamyon, kamyon üzerinde, Ankara'ya doğru yola çıktı." Trafik kazası tarihi, 7 Kasım Cumartesi. Başka bir arkadaşım aradı. "HONGUR virajından, Kartal marka araç uçtu!" Trafik kazası tarihi, 11 Kasım Çarşamba. Aynı yerde; 5 gün içinde iki araç yoldan uçuyor!. Şu ana kadar, şükretmek lazımki, ölümlü bir kaza olmadı! Yaralı olarak araçtan çıkmak kolaymı zannediyorsunuz? Geçmişteki bir kazada, bir yaralının bel kemiği kırıldığı, duyumlarımız arasındadır. Neden, Hongur virajı deniyor? İlk defa, ciddi bir Trafik kazasını yaparak tarlaya uçan, Hongur Osman'dan ismini almıştır!! Yıllar boyu bu virajdan, tespit edebildiğimiz kadarıyla "Hongur'dan sonra; Hamsi kamyonu, Ataman bey, kömür kamyonu, Kayadibinden Mustafa, Kömürcü Deli Mehmet, kamyoncu Hasan, Gömüden Ömer, En son Kamyon ve kartal otomobil" uçmuş!! Bir önlem alınmışmı??... Yok!!! Hongur virajını nerde olduğunu, hiç merak ettinizmi? Bir yıl önce, Valilik makamına ve bilgi olarak Başbakanlık makamına verdiğimiz dilekçemizdeki " Amasra'dan Bartın'a giderken tehlike arz eden bölgeleri" belirtmiştik. "9.Madde: kazpınar köyü- ATİ tulumba dairesine giderken, son keskin viraj'da sayısız araç yoldan çıktı. Virajın genişletilip korkuluk yapılması!" Önlem alınmadı! Uçma sırası, kimde acaba?? LÜTFEN ÖNLEM ALALIM!!
 

Amasra- Bartın eski yolunda; Amasra eski mezarlığı üstündeki yol, 1989 yılında göçtü. O an yol üzerinde, kum yüklü kamyon vardı. Sağ arka tekerleği boşlukta olan kamyonu, iki iş makinesi zorlukla kurtarmıştı. 1077 imzalı, Valilik makamına verilen, Amasra yol ıslah edilmesi için verilen dilekçenin birinci maddesi, "Mezarlık üstündeki göçen yolun, ıslah edilmesiydi!!" Amasra- Bartın eski yolunda; Amasra eski mezarlığı üstündeki yol, 1989 yılında göçtü. O an yol üzerinde, kum yüklü kamyon vardı. Sağ arka tekerleği boşlukta olan kamyonu, iki iş makinesi zorlukla kurtarmıştı. 1077 imzalı, Valilik makamına verilen, Amasra yol ıslah edilmesi için verilen dilekçenin birinci maddesi, "Mezarlık üstündeki göçen yolun, ıslah edilmesiydi!!" Bu mıntıkada ki yolun, her an göçme tehlikesi olabilir. Yol üzerinde; Otobüs, minibüs ve binek araçları varken, bu yol göçerse eğer, ölümlü ve yaralanmalı bir Trafik kazası meydana gelebilir! Turistik, Tarihi, Sanayi ve Askeri özelliğine sahip İlçe girişindeki göçme tehlikesi olan bir yol, ayrıca hiç yakışmıyor. Göçen mıntıkaya, 20 yıldan beri önlem alınmaması da, çok düşündürücü! Olası bir Trafik kazası meydana gelmeden, Mezarlık üstündeki göçen ve göçme tehlikesi olan yolun, acilen ıslah edilmesi gerekmektedir.


KATİL VİRAJ

İki ay içinde, 4 araç yol kenarından çıkıp uçuruma düşüyor. 15 günde bir trafik kazası meydana geliyor. Kimseden bir ses çıkmaması, çok düşündürücü!! Kışın bu kaza sayının artmasından korkuyorum. Çünkü bu viraj, katil virajdır!!!. Bir trafik kazasında,  8 canın ölümüne neden olmuştur. Şimdiden bizleri ikaz ediyor!  Kaymaya müsait asfalt yüzeyi, dişli hale getirmek, çok mu zor? Bariyer yapmak, çok mu zor? Virajı kaldırmak çok mu zor? Bartın'dan Amasra'ya çalışmaya gelen insanlar, Bartın'a okumaya giden çocuklarımızın, bu yolda can güvenliği içinde seyahat edip, sağlıklı bir şekil de evlerine dönmek, en doğal haklarıdır!!!İşin en kötü tarafı ise; gece yarısı, 40 metrelik uçuruma düşen aracı, hiç bir kimse fark etmeyecek durumda bir yerde olmasıdır! Trafik kazasından; yaralı kurtulup, acılar içinde ölümü beklemekte de var!  Trafik kazası; Devlet Bakanı, Vali, Müdür, Memur, İşçi, Köylü, Şehirli olmasına bakmaz. Öldürür!.. Sakat bırakır!. Katil viraj, bir daha, 8 can almadan, önlem alalım lütfen. Not: Beyaz aracın bulunduğu noktadan, araçlar 40 metrelik uçuruma düşüyorlar. Araç parçası da duruyor. Minibüsün olduğu mıntıkada, araçlar kaymaya başlıyor. Şansı olan yolda kalıyor.)


EMNİYET VE JANDARMA LOJMANLARI

Amasra'da, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Teşkilatı Lojmanlarının bulunduğu mıntıkadaki yolda; yıllardan beri, yol kenarında kaldırım ve sokak aydınlatması yok! Bizlerin huzuru ve güvenliği için, 24 saat görev yapan insanların çocukları; huzur ve güvenli bir şekilde okullarına gidip, huzur ve güven içinde evlerine dönememeleri, çok düşündürücü! Yol kenarında kaldırım olmaması, özellikle akşamları ortamın karanlık olması, Çocukların, Trafik kazasına maruz kalma riskini çoğaltıyor. 200 metrelik yollarına kaldırım yapılması ve 200 metrelik alana sokak lambaları konularak aydınlatılması, Çocukları olası bir Trafik kazasından koruyacaktır.


M.FARUK PAPILA
ATI MÜESSESESİ
MAK.MUH. AMASRA/BARTIN
(Fahri Trafik Müfettişi)


  


  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 4482 kez okundu. Haber Kaynak : http://www.bartin.info
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
549098
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2021 ©Turgut MIZRAP