Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı! altAnasayfaAmasra HaberleriNasıl GelirimaltaltaltBize Ulaşın

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

Ana Menü   ANA MENU

 alt
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları
  Hava : Parçalı Bulutlu, Yağış Yok  
Hava Sıcaklığı : 21°C
    Tümü için TIKLAYINIZ  

     Amasra Tavşan Adası

AMASRA TAVŞAN ADASI

TAVŞAN ADASI

   Tavşan Adası Amasra'yı oluşturan önemli Adalardan bir tanesidir.
Tavşan Adasında Cenevizlilerden kalma tarihi kalıntılar mevcuttur. (Bizans Kilisesi-Manastır) ismini yıllar öncesinde adaya bırakılan ve halen adada yaşamakta olan tavşanlardan almıştır. Adanın doğu ucunda bir kaya kavuğu mevcut olup, yörede eskiden o kaya aralığından çeşitli hastalıkları olanları sandal ve motorlarla geçirirler ve iyileşeceği umulurdu.  Adaya ulaşım şuan için sadece deniz yolu ile gerçekleşmektedir. konum olarak tarihi Kemere Köprüsü Karşısında bulunmaktadır.

RABBİD İSLAND

   Rabbit Island is one of Amasra make up the major islands.
Rabbit Island has ruins dating from the Genoese. (Byzantine church-monastery) in the name of the candidate left years ago and still lives on the island was taken from the rabbits. A rock on the island's eastern tip and turbans available in the region who used to be that of the rock boat and motor from a range of various diseases and will improve with the hope they would be spent. For transportation to the island now only takes place by sea. position on the belt is located just across the bridge.

 

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2022 Turgut MIZRAP