Amasra Masalsı Güzellikler Diyarı! altAnasayfaAmasra HaberleriNasıl GelirimaltaltaltBize Ulaşın

 Ana Sayfa   |   Chat Sohbet   |   Haberler   |   Şehir Haritaları   |   Fotoğraf Galerisi  Makaleler   |   Videolar

Ana Menü   ANA MENU

 alt
 Amasra Pansiyonları
 Amasra Otelleri
 Amasra Restaurant - Amasra Restaurantları
 Amasra Cafe ve Disco
 Amasra Yat Turları
  Hava : Güneşli  
Hava Sıcaklığı : 7°C
    Tümü için TIKLAYINIZ  

 Tunç Amasra esnaf kongresinde konuştu 8.2.2010

      AK Parti Bartın Milletvekili Av. Yılmaz TUNÇ, Amasra Esnaf ve Sanatkarlar Odasının Olağan Kongresine katılarak bir konuşma yaptı. TUNÇ konuşmasında, Amasra için gerçekleştirdikleri yatırımlar hakkında bilgi vererek “Amasra’yı turizmde marka şehir yapmak için çalışıyoruz” dedi.

HABER DETAYI
  

Hafta sonu gerçekleştirilen Amasra Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Kongresine Milletvekili TUNǒun yanı sıra Amasra Kaymakamı Mehmet YILDIZ, Amasra Belediye Başkanı Emin TİMUR, İl Genel Meclisi Üyesi Uğur TİMUR, AK Parti Amasra İlçe Başkanı Hasan BALCI, Bartın ve ilçelerinden sivil toplum kuruluşu ve oda temsilcileri ve Amasralı esnaflar katıldı.

Divan Başkanlığını Sabri TUTUM gerçekleştirdi

Divan Başkanlığını Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sabri TUTUM’un gerçekleştirdiği kongrenin, Divan Üyeliklerini Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sinan AMASRALI, Ulus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman OZAN, Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı İsmet FINDIK, Bartın Esnaf Odası Denetleme Kurulu Başkanı Aslan AKKÜP yaptı.

Coşkun YÜKSEL Kosgeb destekleri için hükümete teşekkür etti

Kongrede açış konuşması yapan Amasra Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Coşkun YÜKSEL, Odanın gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgiler vererek, küresel krizin etkilerinden esnafı korumak için verilen Kosgeb Kredileri için hükümete teşekkür etti. Bu desteklerin devam etmesini isteyen Coşkun YÜKSEL, Amasra’nın turizmde değerlendirilmesi gerektiğini bu nedenle Amasra’ya termik santral kurulmasına karşı olduklarını söyledi.

TUNÇ: “Amasra için trilyonluk yatırımlar gerçekleştiriyoruz”

AK Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNǒta kongrede yaptığı konuşmada, Amasra’nın Fatih Sultan Mehmet’in bizlere emaneti olduğunu ve dünyanın en güzel köşelerinden biri olan Cihanın gözbebeğini turizmde marka yapmak için çalıştıklarını söyledi. Milletvekili TUNÇ, Bartın-Amasra arasında 11 km. duble yolu bir yılda, bitirdiklerini, Kaleşah-Amasra arasındaki yolun bu yıl içerisinde yapılacağını belirterek; eski yolda da bazı iyileştirme çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi. Milletvekili TUNÇ, Amasra’ya gelecek turist sayısını artırmak için çalıştıklarını belirterek bunun için de duble yolların yanısıra, 9 milyon TL. proje bedeli olan Amasra Yolcu İskelesi ve Yat limanını yatırım programına aldıklarını, etüd proje çalışmalarını ve ÇED sürecini tamamladıklarını 2010 yatırım programında da yapım ihalesini gerçekleştireceklerini söyledi.

Amasra’yı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanımız gerekli ödenekleri gönderdi

Milletvekili TUNÇ, geçen yıl Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul GÜNAY ile Amasra ilçesinin tarihi ve turistik yerlerinde tek tek incelemelerde bulunduklarını ve yapılması gereken işlerin tespit edilerek gerekli ödeneklerin aktarıldığını söyledi. Milletvekili TUNÇ, bu kapsamda Bedesten’in restorasyon Projesi, Amasra müzesinin onarımı ve kazı çalışmaları için gerekli ödeneklerin aktarıldığını, Kale surlarının temizlenmesi, Cenova Şatosunun restorasyonu konularını da takip ettiklerini söyledi.

Amasra’ya desteklerimiz sürecek

Milletvekili TUNÇ, Amasra Belediyesinin farklı partiden olmasına bakmadan gerekli desteği verdiklerini belirterek, konu Amasra olunca siyasi görüşlerimizi bir yana bırakıp, ortak paydamız olan Amasra’nın menfaati için birlikte çalışıyoruz dedi. Bartın Üniversitesine bağlı bazı bölümlerin Amasra’da açılması ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten TUNÇ, Amasra’da turizm ve otelcilik alanında faaliyet gösteren bir yüksekokul kurulması için çalışacaklarını ifade etti.

Termik Santral Konusuna da değindi

Milletvekili TUNÇ, Hattat Holdingin Termik Santral ÇED Başvurusunun kendi tasarrufunda tek taraflı bir işlem olduğunu, bu konu üzerinden siyaset yaparak haksız eleştirilerde bulunmanın doğru olmadığını belirterek, ÇED Başvurusunun termik santral yapılacağı anlamına gelmeyeceğini bir kez daha tekrarladı.

TUNÇ, her şeyin yasal prosedür içerisinde gerçekleştirildiğini belirterek, çevreye zarar verecek bir faaliyete izin verilmesinin hem yasalarımız hem de imzaladığımız uluslar arası sözleşmeler gereğince mümkün olmadığını, Çevre Kanununu çıkaran, Çevre ile ilgili Uluslar arası anlaşmaları imzalayan bir iktidar bu önemli konuda da Bartın halkının görüşlerini ön planda tutacaktır dedi.

Milletvekili TUNÇ, bu konuda söyleyecek sözü olanların, itirazı olanların görüş ve önerilerini, tepkilerini yasal prosedür içerisinde yetkili kurum ve kuruluşlara aktarması gerektiğini belirterek; "bu görüşler Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından dikkate alınarak karar verilecektir, ÇED Başvurusu termik santral yapılacağı anlamına gelmemektedir, yapılan iş halkımızın bu konudaki görüşlerini almaktan ve çevreye etkilerini bilimsel ve teknik olarak araştırmaktan ibarettir" dedi.

Esnafımızı küresel krizden korumak için tedbirler aldık, 1 yılda Bartın’da esnafımıza 14 milyon TL. finansman desteği sağladık

Milletvekili TUNÇ, dünyanın küresel krizden geçtiğini belirterek, Türkiye’nin de bu krizden korunması için hükümetin gerekli tedbirleri aldığını söyledi. Dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde büyük şirketlerin ve bankaların battığını söyleyen TUNÇ, ülkemizin bu krizi en az hasarla atlatması için çalıştıklarını, teşvik yasasını uzattıklarını, esnafları Kosgeb kredileri ile desteklediklerini söyledi. Milletvekili TUNÇ, Bartın’da son 1 yılda esnafa 14 milyon TL. Kosgeb finansman desteği sağladıklarını bundan sonra da sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Türkiye’yi her alanda ileriye götürdük

Milletvekili Yılmaz TUNÇ; Türkiye’nin AK Parti iktidarı ile her alanda ileri gittiğini belirterek, bundan 7 yıl önce enflasyonun yüzde 5’e düşürülebileceğini, paradan 6 sıfır atılabileceğini, yıllık ihracatımızın 36 milyar dolardan 132 milyar dolara çıkarılabileceğini, kişi başına düşen milli gelirin 3 bin dolardan 10 bin dolara çıkabileceğini, Merkez Bankası rezervlerinin 80 milyar dolara çıkabileceğini, Türkiye’ye gelen turist sayısının 27 milyona çıkabileceğini, İMF’ye olan borcumuzun 27 milyar dolardan 7 milyar dolara düşürülebileceğini kim tahmin edebilirdi” dedi.

Milletvekili TUNÇ, 80 yılda 6 bin km. bölünmüş yolu olan ülkemizin 7 yılda 11 bin km. bölünmüş yola kavuşabileceğini, 80 yılda 40 bin toplu konut yapılabilmişken bu hükümetin 400 bin toplu konut yapabileceğini, Köydes-Beldes projeleriyle en ücra köylere kadar asfalt ve su getirilebileceğini, 400’den fazla hastane binası, 4500 tane yeni okul, her ile Üniversite, öğrenci yurtları yapılabileceğini, Öğrencilerimize kitaplarının ücretsiz verilebileceğini, Aile hekimliklerine geçilebileceğini, hastanelerin birleştirilerek, sağlıkta dönüşüm projesinin gerçekleştirilebileceğini, tam gün yasasına geçilebileceğini, bıçak parası ve özel muayene ücretinin kaldırılabileceğini, hastaların Helikopter ambulanslarla hayata kavuşturulabileceğini, isteyenin istediği eczaneden ilacını alabileceğini tahmin etmek mümkün değildi” dedi.

Milletvekili TUNÇ; “AK Parti iktidarda olmasaydı bu gün işsizlik çok daha büyük boyutlarda olurdu, teşvik yasası sayesinde açılan yeni fabrikalar, tarım teşvikleri, turizmdeki gelişmeler sayesinde her yıl iş gücüne katılan 700 bin gencimize ve geçmiş iktidardan devralınan işsiz kitlelere iş bulmak destek olmak için yapılması gereken ne varsa yapılmaktadır, teşvik yasasını 3 yıl daha uzattık, bölgesel ve sektörel teşvik sistemini getirdik, eğer AK Parti iktidarda olmasaydı bu gün Bartın’da, sigortalı sayısı 9 binden 23 bine çıkar mıydı?, Organize Sanayi Bölgesi fabrikalarla dolar mıydı? İyi ki iktidarda AK Parti var, bu gün başka yere gitmeye gerek yok sadece şu Bartın’a baksınlar, şehrin her tarafında site inşaatları, toplu konut inşaatları, kamu yatırımları, Üniversite kampus ve yurt inşaatları, duble yol, baraj, okul inşaatları, köydes yatırımları bunlar siyasi istikrar ve tek başına AK Parti iktidarının avantajları, son bir yıl içerisinde Bartın’da 2500 tane yeni araç trafiğe kayıt yaptırdı, 2002 yılında 18 bin araç trafiğe kayıtlı iken bu gün 33 bin araç kayıtlı, 2002 yılında Bankalardaki mevduat miktarı 270 milyon TL iken bu gün 724 Milyon TL’ya ulaştı. Bartın’ı her alanda büyütüyoruz, Tarım teşviklerine, sosyal destek projelerine, sanayicimizi ve esnafımızı desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin geldiği nokta gurur verici

Türkiye’nin geldiği noktayla milletçe gurur duymalıyız diyen Milletvekili TUNÇ; bu gün Türkiye BM Güvenlik Konseyinin üyesi olmuşsa, İslam Konferansı Örgütünün Genel Sekreterliğini üstlenmişse, AB ile müzakerelere başlamışsa, Avrupa parlamentosunun Meclis Başkanlığını elde etmişse, bu AK Parti’nin başarısı sayesinde olmuştur, AK Parti’nin tek bir hedefi vardır, o da bu ülkeyi Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmaktır, bunun için de Türkiye’de demokrasinin daha da güçlenmesi adına ne gerekiyorsa yapılacaktır, birileri çetelerin, Ergenekoncuların avukatlığını yapsa da bu ülke çetelerden mafyadan, antidemokratik yönetim özlemlerinden tamamen arınacak ve geleceğin süper gücü doğacak, Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümüne varmadan Türkiye dünyanın ilk on ekonomisi arasına girecektir” dedi.

Coşkun YÜKSEL yeniden seçildi

Konuşmaların ardından faaliyet ve denetim raporlarının okunması ve ibrası gerçekleştirildi. Tek liste ile gerekçeleştirilen kongrede Coşkun YÜKSEL tekrar Amasra Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına seçildi.

Amasra’nın sorunları masaya yatırıldı

Milletvekili TUNÇ, Kongre öncesi Amasra Belediye Başkanı Emin TİMUR’u belediyedeki makamında ziyaret ederek bir süre görüştükten sonra, Amasra Kaymakamı Mehmet YILDIZ, Belediye Başkanı Emin TİMUR, İl Genel Meclisi üyesi Uğur TİMUR’la birlikte toplantı yaparak, Amasra’da gerçekleştirilen ve planlanan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

  Bookmark and Share   YakınlaştırResetUzaklaştırSon dakika Amasra haberleri için RSS Abonemiz Olun!

Bu Haber 4727 kez okundu. Haber Kaynak : http://www.bartin.info
ZİYARETCİ YORUMLARI YORUM EKLE

BU HABER İÇİN YORUM YAPILMAMIŞ İLK YORUMU SİZ YAPIN!

YORUM EKLEYİN
İsim & Rumuz:
E-Posta:
Zorunlu Değildir.
Yorumunuz:
080339
  ÖNEMLİ NOT:  Bu haberde yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.  Yazılan yorumlardan AMASRA veya Amasram.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
                                         


Bu site
©Ajfe İnternet Hizmetleri Tarafından Yapılmıstır Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
2006-2020 ©Turgut MIZRAP

inegöl Mobilya Alacaklara Müjde...! inegöl Mobilya adına aradığınız herşey burada www.tibasin.com